Ośrodek

Stajnia ARGOS powstała w listopadzie 2011r.

Nazwę swą Ośrodek otrzymał od pięknego konia rasy czystej krwi arabskiej o imieniu Argos. Za młodu strasznie niesforny, lubiący pokazać kto tu rządzi, a obecnie wspaniały przyjaciel, koń o wielkim sercu.

Stajnia znajduje się w otulinie lasku Bielańskiego, na terenie której są dwie ujeżdżalnie o wymiarach 40x80 oraz 30x60 z geowłókniną, hala o wymiarach 20x40, stajnie, karuzela dla koni, pomieszczenia socjalne, które służą jako przebieralnie i siodlarnie, myjka, wybiegi dla koni.
W Centrum Warszawy a zarazem w lesie.

Bezproblemowy dojazd komunikacją miejską ułatwia mieszkańcom Warszawy dostęp do stajni, która łączy w sobie spokój i ciszę lasu oraz brak godzinnych wypraw poza miasto do swojego pupila czy tej na przejażdżkę konną.

Często słyszymy, że ktoś do stajni ma 20-50 km i jedzie godzinę czy też dwie. My nie mamy takiego problemu, bo do stajni mamy 5 min samochodem, lub komunikacją miejską i możemy przyjechać w każdej chwili, kiedy tylko jest potrzeba. Nie tracimy czasu na dojazdy, który możemy spędzić ze swoimi końmi.

Ośrodek zajmuje się prowadzeniem zajęć rekreacyjnych i sportowych jazdy konnej oraz prowadzi pensjonat dla koni. W ośrodku zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem. Stajnia jest członkiem Klub Sportowy AZS AWF Warszawa.